PRAVILNIK O BEZBEDNOSTI I ZDRAVLJU NA RADU OPŠTE BOLNICE ''Dr Aleksa Savić'' PROKUPLJE |
![]() |
![]() |
![]() |
sreda, 30 maj 2012 11:44 |
OPŠTA BOLNICA ''Dr Aleksa Savić'' Br. 1578 23.05.2012.god. P r o k u p lj e
Na osnovu člana 3. I 14. Zakona o bezbednosti I zdravlju na radu (''Sl.glasnik RS'' broj 101/2005) I člana 25. Statuta Opšte bolnice ''Dr Aleksa Savić'' Prokuplje, Upravni odbor je na svojoj sednici održanoj dana 22.05.2012.godine doneo
P R A V I L N I K O BEZBEDNOSTI I ZDRAVLJU NA RADU
OPŠTE ODREDBE
Član 1. Ovim pravilnikom se u Opštoj bolnici ''Dr Aleksa Savić'' Prokuplje ( u daljem tekstu Opšta bolnica), uredjuje bezbednost I zdravlje na radu, u skladu sa normama utvrdjenim pozitivnim propisima.
Član 2. U Opštoj bolnici se rad organizuje tako da svi zaposleni mogu obavljati radne aktivnosti bez opasnosti za život I zdravlje. Organizovanje rada je zasnovano na zakonom I drugim pozitivnim propisima utvrdjenim merama I normativima kojima se obezbedjuje bezbednost I zdravlja na radu.
Član 3. Pravo na bezbednost I zdravlje na radu imaju:
Bezbednost I zdravlje na radu ovim licima obezbedjuje poslodavac.
Član 4. Zaposleni imaju pravo I dužnost da se kod zasnivanja radnog odnosa ili promene radnog mesta u Opštoj bolnici upoznaju sa opasnostima I štetnostima na radu I da se stručno osposobe za bezbedan rad. Zaposleni imaju pravo da se upoznaju sa sprovodjenjem mera bezbednosti I zdravlja na radu.
Član 5. Kada zbog uvodjenja nove tehnologije nisu propisane mere bezbednosti I zdravlja na radu na tim tehnologijama Opšta bolnica, do donošenja odgovarajućih propisa, primenjuje opšte poznate mere bezbednosti I zdravlja na radu. Pod opšte poznatom merom, smatra se mera kojom se može otkloniti opasnost pri radu ili smanjiti štetnost po zdravlje zaposlenog, primenom postojećih sredstava.
Član 6. Bezbednosni uslovi rada ostvaruju se primenom savremenih organizacionih, tehničkih, zdravstvenih, socijalnih I drugih mera I sredstava, kojima se obezbedjuje:
PRAVA OBAVEZE I ODGOVORNOST ZAPOSLENIH
Prava zaposlenih
Član 7. Zaposleni ima pravo na uslove rada koji mu obezbedjuju bezbedan rad. Zaposleni ima pravo da obavlja rad prema zdravstvenim sposobnostima I da stručno bude osposobljen za bezbedan rad.
Član 8. Zaposleni ima pravo na odgovarajuća sredstva lične zaštite, ako se opasnost I štetnost na radu ne mogu otkloniti na drugi način.
Član 9. Vrsta sredstava lične zaštite I poslovi za čije obavljanje je potrebno njihovo korišćenje, utvrdjuju se aktom o proceni rizika za sva radna mesta.
Član 10. Zaposleni ima pravo da odbije da radi ako mu preti neposredna opasnost po život ili zdravlje, zbog toga što nisu sprovedene propisane mere bezbednosti I zdravlja na radu za vreme dok se one ne sprovedu.
Član 11. Zaposleni ima pravo da zahteva ostvarivanje svojih prava u vezi sa bezbednošću I zaštitom zdravlja na radu. Zahtev za ostvarivanje prava zaposleni podnosi Odboru za bezbednost I zdravlje na radu. Ako se po zahtevu zaposlenog ne postupi u roku od 30 dana od dana njegovog podnošenja, ili ako zaposleni smatra da tražene mere na radu nisu sprovedene, može se obratiti I nadležnoj inspekciji rada.
Obaveze zaposlenih
Član 12. Zaposleni je dužan da rad obavlja sa punom pažnjom radi bezbednosti svog života I zdravlja, kao I zaštite zdravlja I bezbednosti drugih zaposlenih u Opštoj bolnici.
Član 13. Zaposleni je dužan da se pridržava propisanih mera bezbednosti I zdravlja na radu I da sredstva lične zaštite koristi u skladu sa utvrdjenim namenama.
Član 14. Pre početka rada, zaposleni je dužan da proveri ispravnost sigurnosnih uredjaja, orudja za rad I sredstava lične zaštite. O uočenim nedostacima, kvarovima ili drugim pojavama koje bi mogle da ugroze zdravlje I bezbednost na radu, zaposleni je dužan da odmah obavesti neposrednog rukovodioca.
Član 15. Zaposleni je dužan I:
Odgovornost zaposlenih
Član 16. Zaposleni koji se ne pridržava propisanih mera bezbednosti I zdravlja na radu čini povredu radne obaveze. Zaposleni koji se ne pridržava propisanim mera bezbednosti I zdravlja na radu, ne koristi sredstva lične zaštite ili odbija da postupi po uputstvima neposrednog rukovodioca, može biti udaljen sa radnog mesta.
Direktor
Član 17. Direktor, obezbedjuje uslove za organizovanje I sprovodjenje mera bezbednosti I zdravlja na radu u Opštoj bolnici u skladu sa tehničko – tehnološkim I organizacionim potrebama. U oblasti bezbednosti I zdravlja na radu direktor ima pravo:
Član 18. Direktor je dužan da:
Član 19. Direktor se ne oslobadja odgovornosti bez obzira da li je preneo ovlašćenja, prava, obaveze I odgovornosti na drugog zaposlenog.
Pomoćnik direktora I glavna sestra Opšte bolnice
Član 20. U sprovodjenju mera bezbednosti I zdravlja na radu pomoćnik direktora ima sledeća prava I obaveze:
Odgovoran je za stanje sprovodjenja mera bezbednosti I zdravlja na radu u svom organizacionom delu.
Načelnici odeljenja I službi I šefovi odseka
Član 21. U sprovodjenju mera bezbednosti I zdravlja na radu, prava I obaveze načelnika odeljenja I službi I šefova odseka su sledeća:
Odgovoran je za stanje I sprovodjenje mera bezbednosti I zdravlja na radu u svom organizacionom delu.
Član 22. Zaposleni su osigurani od povreda na radu, profesionalnih oboljenja I oboljenja u vezi sa radom u skladu sa odredbama pozitivnih propisa.
POSLOVI BEZBEDNOSTI I ZDRAVLJA NA RADU U OPŠTOJ BOLNICI
Član 23. Poslove bezbednosti I zdravlja na radu može da obavlja lice koje ima položen stručni ispit u skladu sa odredbama Zakona o bezbednosti I zdravlja na radu.
Član 24. Lice za bezbednost I zdravlje na radu u Opštoj bolnici obavlja sledeće poslove:
Član 25. Lice za bezbednost I zdravlje na radu za svoj rad u sprovodjenju mera bezbednosti I zdravlja na radu neposredno je odgovorno direktoru Opšte bolnice.
ORGANI ZA SPROVODJENJE MERA BEZBEDNOSTI I ZDRAVLJA NA RADU
Upravni odbor
Član 26. Upravni odbor razmatra stanje bezbednosti I zdravlja na radu najmanje jedanput godišnje. Donosi opšta akta, odnosno odluke kojima se na opšti način uredjuju pojedina pitanja u pogledu obezbedjivanja I unapredjivanja bezbednosti I zdravlja na radu u skladu sa zakonom I opštim aktima Opšte bolnice.
Član 27. U obezbedjivanju I unapredjivanju zaštite na radu Upravni odbor ima naročito sledeće zadatke:
Odbor za bezbednost I zdravlje na radu
Član 28. U Opštoj bolnici se obrazuje Odbor za bezbednost I zdravlje na radu. Odbor iz stava 1. ovog člana ima tri ili više članova. Jednog člana iz rada zaposlenih imenuje direktor, dok ostale članove Odbora biraju zaposleni. Direktor u Odbor imenuje najmanje jednog svog predstavnika. Broj članova Odbora za bezbednost I zdravlje na radu koje biraju zaposleni mora biti veći za najmanje jedan od broja predstavnika poslodavca.
Član 29. Postupak izbora I način rada Odbora za bezbednost I zdravlje na radu, kao I njegov odnos sa sindikatom uredjuju se kolektivnim ugovorom kod poslodavca.
Član 30. Odbor za bezbednost I zdravlje na radu:
OSPOSOBLJAVANJE ZAPOSLENIH
Član 31. Opšta bolnica je dužna da obezbedi da se zaposleni kod zasnivanja radnog odnosa pre početka rada obuči iz materije bezbednosti I zdravlja na radu, upozna sa uslovima rada, opasnostima I štetnostima u vezi sa radom, odnosno sa merama I sredstvima zaštite, a u toku rada da se stara o upotpunjavanju znnja iz oblasti bezbednosti I zdravlja na radu. Upoznavanje zaposlenih sa uslovima rada, opasnostima posla, merama I sredstvima zaštite vrši se na samom radnom mestu (član 21. tačka 8.) kao I u vidu seminara, tečaja, kursa ili predavanja, odnosno na drugi pogodan način, kako bi se osposobili za bezbedan I suguran rad zavisno od tehnološkog procesa I procesa rada uopšte na poslu na kome će raditi. Zaposleni na poslovima rukovodioca, su dužni da obnavljaju I proširuju svoje znanje iz oblasti bezbednosti I zdravlja na radu, pošto moraju posedovati kompletna znanja iz ove oblasti koja su im neophodna za redovno obavljanje ovog posla, kao I radi upoznavanja zaposlenih koji rade u organizacionoj jedinici čiji su oni rukovodioci.
Član 32. Opšta bolnice je dužna da obučavanje iz oblasti bezbednosti I zdravlja na radu, kao I upoznavanja sa uslovima rada, opasnostima I štetnostima u vezi sa radom, odnosno sa merama I sredstvima zaštite na radu, sprovodi I u slučaju kada se vrše promene u tehnološkom postupku, odnosno procesu rada.
Član 33. Opšta bolnica je dužna da donese poseban program mera o obučavanju zaposlenih kojima se obezbedjuje njihovo stručno I praktično osposobljavanje za bezbedan rad na izvršavanju poslova. Program obučavanja I vaspitanja zaposlenih iz oblasti bezbednosti I zdravlja na radu se usaglašava sa procesom I razvojem tehnologije rada.
Član 34. Program osposobljavanja zaposlenih sadrži:
Član 35. Po završenom obučavanju iz oblasti bezednosti I zdravlja na radu Opšta bolnica je dužna da izvrši proveru sposobnosti zaposlenog za samostalan I bezbedan rad na poslovima koje obavlja.
Član 36. Zaposleni na rukovodećim poslovima je dužan da pri odredjivanju poslova, upozori zaposlenog na opasnosti I štetnosti I na mere bezbednosti I zdravlja I na postupak sprovodjenja mera bezbednosti I zdravlja na radu.
Član 37. Opšta bolnica je dužna da svako lice koje se po bilo kom osnovu nalazi u radnoj okolini upozori na opasna mesta ili na štetnosti po zdravlje koje se javljaju u procesu rada, na zaštitne mere koje mora da primeni I da ga usmeri na bezbedne zone kretanja.
Član 38. Povredom na radu smatra se povreda oboljenje ili smrt nastala kao posledica nesreće na poslu, odnosno kao posledica svakog neočekivanog ili neplaniranog dogadjaja, uključujući I akt nasilja koji je nastao usled rada ili je povezan sa radom I koji je doveo do povrede, oboljenja ili smrti zaposlenog koja je nastupila odmah ili u periodu od 12 meseci od dana nastanka povrede na radu. Pod povredom na radu u smislu stava 1. ovog člana ne podrazumevaju se profesionalna oboljenja kao ni povrede pri dolasku I odlasku sa posla.
Član 39. Pod profesionalnim oboljenjem podrazumeva se oboljenje nastalo usled duže izloženosti štetnostima nastalim na radnom mestu.
Član 40. Svaku povredu na radu, zaposleni je obavezan da prijavi neposrednom rukovodiocu a ako zbog teže povredjenosti, odnosno naglog oboljenja zaposleni nije u mogućnosti da sam prijavi povredu, obavezan je da to učini zaposleni koji se zatekne u radnoj okolini.
Član 41. Neposredni rukovodilac je dužan da kada sazna za povredu na radu ili naglo oboljenje zaposlenog, odmah, na broj telefona, vidno istaknut na svakom odeljenju I službi, o tome obavesti lice zaposleno na poslovima bezbednosti I zdravlja na radu. Lice zaposleno na poslovima bezbednosti I zdravlja na radu dužno je da o nastaloj povredi ili oboljenju odmah sačini zapisnik. Lice zaposleno na poslovima bezbednosti I zdravlja na radu dužno je da najkasnije u roku od 24 časa od nastanka povrede, usmeno I u pisanoj formi, prijavi nadležnoj inspekciji rada I nadležnom organu za unutrašnje poslove svaku smrtnu, kolektivnu ili tešku povredu na radu zbog koje zaposleni nije sposoban za rad više od tri uzastopna radna dana, kao I opasnu pojavu koja bi mogla da ugrozi bezbednost I zdravlje zapslenih.
Član 42. Opšta bolnica je dužna da u slučaju povrede ili iznenadne bolesti zaposlenog obezbedi pružanje prve pomoći; da izvrši evakuaciju svih lica koja su se po bilo kom osnovu zatekla u Opštoj bolnici na način koji je u skladu sa prirodom naše delatnosti. Opšta bolnica organizuje potrebne kontakte sa službom hitne pomoći, spasavanja, vatrogasnom službom, kao I da osposobi odgovarajući broj zaposlenih za pružanje pomoći, spasavanje I evakuaciju u slučaju moguće opasnosti.
Član 43. Opšta bolnice je dužna da zaposlenom, povredjenom na radu, izda propisanu izjavu o povredi na radu odmah a najkasnije u roku od 24 časa od dana saznanja za nastalu povredu.
Član 44. Za povrede radne obaveze u vezi sa bezbednošću I zdravljem na radu, predvidjena je odgovornost shodno odredbama Posebnog kolektivnog ugovora.
Član 45. Povrede radne obaveze zaposlenog, iz oblasti bezbednosti I zdravlja na radu su:
EVIDENCIJA
Član 46. U Opštoj bolnici se vodi evidencija o:
Evidencija se vodi na način kako je propisano pozitivnim propisima.
Član 47. Evidenciju o osposobljenosti zaposlenih vodi lice zaduženo za poslove bezbednosti I zdravlja na radu. Lice zaduženo za poslove bezbednosti I zdravlja na radu podnosi godišnji izveštaj o bezbednosti I zdravlju na radu direktoru I Odboru za bezbednost I zdravlje na radu u Opštoj bolnici.
Član 48. Lice zaduženo za poslove bezbednosti I zdravlja na radu vodi evidenciju o svim povredama na radu Opšte bolnice u Knjizi evidencije povreda na radu.
POSEBNA ZAŠTITA ŽENA, OMLADINE I INVALIDA
Član 49. Žene, omladina I invalidi imaju pravo na posebnu zaštitu na radu. Opšta bolnica se posebno stara o ostvarenju odgovarajućih uslova za rad ovih zaposlenih.
Član 50. Zaposlenim ženama nije dozvoljen ručni prenos tereta težeg od 15 kg. Trudnicama I majkama sa decom starom do 3 godine života, kao I zaposlenom mladjem od 18 godina života, zabranjen je noćni rad, u vremenu od 22 do 05 časova narednog dana I rad duži od punog radnog vremena. Zaposlenom kome je zbog invalidnosti, nadležni zdravstveni organ, prema preostaloj radnoj sposobnosti odredio radno vreme kraće od punog radnog vremena, tako odredjeno radno vreme ne može se povećavati. Zaposlenom koji je zbog smanjene zdravstvene ili radne sposobnosti, profesionalnom rehabilitacijom osposobljen za obavljanje odredjenih poslova, Opšta bolnica će obezbediti radne zadatke, odnosno poslova za koje je profesionalnom rehabilitacijom osposobljen, ako takvi poslovi postoje u Opštoj bolnici.
Član 51. Lice za bezbednost za zdravlje na radu podnosi Odboru za bezbednost I zdravlje na radu godišnji izveštaj o uslovima rada žena, omladine I invalida.
NABAVKA ORUDJA ZA RAD I SREDSTAVA LIČNE ZAŠTITE NA RADU
Član 52. Na poslovima gde se primenom tehničkih I ostalih zaštitnih mera na radu ne mogu potpuno otkloniti izvori opasnosti, zaposleni koristi sredstva lične zaštite I opreme. Snabdevanje zaposlenih zaštitnom obućom, odećom I ostalim sredstvima lične zaštite I opreme odredjeno je odgovarajućim standardima.
Član 53. Zaposlenom se neposredno izdaju na upotrebu sredstva zaštite na radu I lične opreme preko reversa, uz napomenu o roku trajanja ovih sredstava. Uz revers se unosi datum izdavanja I dan isteka roka trajanja sredstava lične zaštite, odnosno opreme. Nije dozvoljena upotreba sredstava lične zaštite I lične opreme na radu koja usled dotrajalosti ili oštećenja ne zaštićuje zaposlenog od štetnosti kojima je izložen. Dotrajala ili oštećena sredstva lične ili kolektivne zaštite, bez obzira što im rok trajanja nije istekao, zamenjuje se ispravnim, uz povraćaj oštećenih, odnosno neupotrebljivih. Po prijavi oštećenja od strane zaposlenog, neposredni rukovodilac, odnosno lice za bezbednost I zdravlje na radu obavezno sačinjava zapisnik o uzrocima oštećenja.
Član 54. Sredstva lične zaštite I lične opreme koriste se samo u za to odredjene svrhe u toku radnog vremena u Opštoj bolnici. Zabranjeno je koristiti sredstva lične zašatite I lične opreme u privatne svrhe. Ukoliko zaposleni po bilo kom osnovu prestane da radi u Opštoj bolnici, obavezan je da vrati sredstva lične zaštite ili da izvrši nadoknadu po knjigovodstvenoj vrednosti.
Član 55. Za svako oštećenje ili gubitak sredstava za ličnu zaštitu do koga je došlo usled nemarnosti ili nepažnje, zaposleni je dužan da nadoknadi štetu. Svako lično zaštitno sredstvo ili oprema koja iz bilo kog razloga postane neupotrebljiva, bilo da im je istekao rok trajanja ili su u toku upotrebe postala neupotrebljiva, moraju se povući iz upotrebe I rashodovati. Odluku o rashodovanju, donosi Odbor za bezbednost I zdravlje na radu.
POSTUPAK PREGLEDA, ISPITIVANJE I ODRŽAVANJE ORUDJA ZA RAD I ŠTETNOSTI
Član 56. Radi preduzimanja odgovarajućih preventivnih mera, a u cilju povećanja stepena bezbednosti I zdravlja na radu, U Opštoj bolnici se vrše periodični pregledi I ispitivanja orudja za rad I uredjaja, hemijskih I bioloških štetnosti. Periodični pregledi I ispitivanja, vrše se na period od tri godine ako drugačije nije regulisano pozitivnim propisima, ovim opštim ili pojedinačnim aktom direktora.
Član 57. Od orudja za rad I uredjaja u Opštoj bolnici, periodično se pregledaju
Stručni nalaz I izveštaj o izvršenom pregledu I ispitivanju orudja za rad I uredjaja izdaje pravno lice koje ispunjava uslove shodno odredbama Zakona o bezbednosti I zdravlju na radu za obavljanje pregleda I ispitivanja. Održavanje orudja za rad I uredjaja u Opštoj bolnici vrše zaposleni koji njima rukuju u skladu sa uputstvom za rukovanje I održavanje I ovlašćena lica van Opšte bolnice u skladu sa Ugovorom. Evidenciju o održavanju orudja za rad I uredjaja vrši pored neposrednog rukovodioca I lice zaduženo za bezbednost I zdravlje na radu.
NAČIN I POSTUPAK UPUĆIVANJA ZAPOSLENIH NA LEKARSKI PREGLED
Član 58. Svaki zaposleni pre stupanja na rad u Opštoj bolnici, podvrgava se lekarskom pregledu, radi utvrdjivanja zdravstvenog stanja I radne sposobnosti.
Član 59. Postupak kod kojih postoji mogućnost profesionalnih I drugih oboljenja u vezi sa radom ne mogu da obavljaju zaposleni koji su skloni takvim oboljenjima. Zaposleni sa zdravstvenim nedostacima ne smeju da obavljaju poslove koji bi mogli izazvati opasne posledice po njihovu okolinu I po njih same. Zaposleni koji su skloni profesionalnim oboljenjima I povredama na radu, moraju se , sa poslova na kojima može da dodje do ovih oboljenja, aneksom ugovora o radu rasporediti u skladu sa opštim aktom o organizaciji I sistematizaciji poslova.
Član 60. Zaposleni koji se u toku rada, aneksom ugovora o radu, rasporede na poslove na kojima postoji povećana opasnost od povreda ili zdravstvenih oštećenja moraju, pored opšte zdravstvene sposobnosti ispunjavati I posebne zdravstvene uslove za rad na takvim poslvoma.
PRVA POMOĆ U SLUČAJU POVREDE ILI OBOLJENJA ZAPOSLENOG NA RADU
Član 61. Prvu pomoć u slučaju povrede, trovanja ili naglog oboljenja za vreme rada pruža svaki zaposleni koji se zatekne u radnoj okolini prema svojim znanjima I mogućnostima. Sa postupkom pružanja prve pomoći pri najčešće mogućim povredama na pojedinim radnim mestima, radnik će biti upoznat od strane neposrednog rukovodioca.
Član 62. Pozitivnim propisima o vodjenju evidencije u oblasti bezbednosti I zdravlja na radu propisan je način vodjenja evidencije o povredama na radu koja se u Opštoj bolnici vode u posebnoj knjizi. Prijava o povredi na radu popunjava se u četiri primerka I dostavlja lekaru koji je prvi pregledao povredjenog radnika.
INSPEKCIJA RADA U OBLASTI BEZBEDNOSTI I ZDRAVLJA NA RADU
Član 63. Opšta bolnice je dužna da, najmanje 8 dana pre početka rada odnosno promene uslova rada obavesti nadležnu inspekciju rada. Obaveštenje iz prethodnog stava dostavlja lice za bezbednost I zdravlje na radu nadležnoj inspekciji rada a na osnovu obaveštenja direktora ili glavne sestre.
Član 64. Opšta bolnica je dužna da nadležnom inspektoru rada omogući ulazak u prostorije Opšte bolnice za vreme rada. Opšta bolnice je dužna da omogući inspektoru rada pregled prostorija I uredjaja, da mu zaposleni daju potrebna obaveštenja I da mu stave na uvid isprave, odnosno podatke potrebne za vršenje nadzora nad primenom odredbi Zakona o bezbednosti I zdravlju na radu. Opšta bolnice je dužna da na zahtev inspekcije rada dostavi tražene podatke u vezi sa bezbednošću I zdravljem na radu.
Član 65. Opšta bolnica je dužna da postupi po rešenju inspektora rada I da u odredjenom roku otkloni utvrdjene nedostatke. Opšta bolnice je dužna da izvesti inspektora rada o izvršenju njegovog rešenja, u roku od 8 dana od dana odredjenog za otklanjanje nedostataka, odnosno nepravilnosti.
ZABRANA VRŠENJA POSLOVA I UDALJENJA SA RADA
Član 66. Direktor Opšte bolnice će zabraniti vršenje poslova, zaposlenom koji se ne pridržava propisanih mera bezbednosti I zdravlja na radu, ne koristi sredstva lične zaštite I ako odbija da postupi po njegovim uputstvima za bezbedan rad. Zbog razloga iz satava 1. ovog člana, zaposleni može biti privremeno udaljen sa rada, dok ovi razlozi traju.
PROGRAM MERA BEZBEDNOSTI I ZDRAVLJA NA RADU
Član 67. Radi sistematskog sprovodjenja I unapredjenja mera bezbednosti I zdravlja na radu, u Opštoj bolnici se donosi godišnji program mera. Programom mera, planiraju se odredjene mere zaštiate I obezbedjuju finansiska sredstva za njihovu realizaciju. Program iz stava 1. ovog člana donosi Upravni odbor.
Član 68. Program mera bezbednosti I zdravlja na radu obavezno sadrži:
PRELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE
Član 69. Na sve što nije regulisano ovim Pravilnikom ili je regulisano suprotno pozitivnim propisima, primenjivaće se odredbe Zakona o bezbednosti I zdravlju na radu I drugi propisi koji regulišu ovu materiju.
Član 70. Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja na Oglasnoj tabli Opšte bolnice.
PREDSEDNIK UPRAVNOG ODBORA Slaviša Lepojević,dipl.ecc.
Ovaj Pravilnik je objavljen na Oglasnoj tabli Opšte bolnice dana 24.05.2012.god.
|